Welon to dopełnienie sukni i całej stylizacji ślubnej. Dawniej welon symbolizował czystość panny, która wstępowała w związek małżeński, dzisiaj to elegancki dodatek i ozdoba sukni ślubnej.

weelon1Welon najczęściej wykonany jest z tiulu. Może być wykończony ozdobnym haftem, koronką bądź delikatną lamówką. Zdarzają się welony subtelnie obsypane brokatem, perełkami lub cekinami. Od kilku sezonów popularne są proste welony bez zdobień, za to wpięte ozdobnymi biżuteryjnymi grzebieniami.

Najmodniejsze są długie welony jednowarstwowe, choć dwuwarstwowe również mają swoje grono wielbicielek – to w nich - dłuższa część okala sylwetkę a krótsza zakrywa twarz panny młodej tworząc woal. W tym sezonie modne są również welony hiszpańskie obszyte koronką. Mogą mieć różną długość, a najważniejszą zasadą jest upięcie ich wysoko. Pasują do sukien typu rybka lub tych o klasycznym kroju. Najładniej komponują się z sukniami, które mają koronkowe motywy. Są wskazane również dla dziewczyn o mocniejszej budowie – odwrócą uwagę i stworzą idealną oprawę dla prostych i skromnych sukien.

Welony mogą mieć różną długość którą należy dopasować do sukni jak również do sylwetki Panny Młodej.

Nasza firma współpracuje z firmą Dora i na ich stronie można obejrzeć welony które zamawiamy...www.dora.lublin.pl